Mis siin sees on?

100g mett sisaldab keskmiselt: energiat 1340kJ/320kcal, valke 0g, süsivesikuid 82g, rasvu 0g. Hoida jahedas, kuivas ja otsese päikesevalguse eest kaitstult.


Mesilind

Keegi ei tea, kuidas inimesed oma elus valikuid teevad ja mis seda mõjutab - juhused, keskkond, huvide muutus?

Huvi mesinduse vastu  tekkis  mõned aastad tagasi ja üheks peamiseks põhjuseks oli kindlasti soov saada rohkem välja kontoriseinte vahelt.  Siiani olin oma igapäevast tööd just kotorilaua taga teinud.

Kadakad, tuulikud ja koduõlu on Saaremaale igiomased ning külaliste silmis selle meretaguse maa sümbolid.  Minu idee on lisada sinna ka Saaremaine mesi. Mee kvaliteeti mõjutavad  kindlasti meie puhas loodus, mereliselt soojem kliima ja kohalik mönus huumor.

Aktiivse tegevusega  alustasime väikese perefirmaga 2011.aastal.

Esimeste tegevusaastate jooksul oleme saanud targemaks ja meekogused suurenenud.

Tutvustades oma nusat mett” ,oleme kogunud tänaseks juba kenakese hulga meesõpru!

2013.aasta kevadel alustasime koostööd kohalike Saaremaa  ettevõtjatega.  Esimese tootena oli pakkuda  '' Mönusa Mee'' kehakoorijad sidrunheina õli ja Lümanda  männitõrvaga. 2014 aastal lisandus uue tootena lavendliga kehakoorija. Meie poolt väljatöötatud retsepti järgi teeb segud valmis ja segab meie meega Good Kaarma.

Järgmise tootena said juba sama aasta suve lõpuks valmis koostöös Mustjala sinepitegijatega "Mönusa Mee" Kange ja Pehme meesinep.

Elame Kuressaare lähistel, kuid Mönusa Mee kogumispiirkond on peamiselt Tagamõisa poolsaar, Loode-Saaremaal.

Suvel korjame kohapealt juurde erinevaid teetaimi ja mesilasgruppides kogume õietolmu ning suira.

Lisaks pakun mesinikele müügiks valikut mesilasemasid ja mesilasperesid. 

2013 aastal lõpetasin Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli, täites täies mahus mesiniku eriala õppekava.

Olen Saaremaa Meetootjate Ühingu liige

Värskete uudiste, teadete jms. kohta saab lugeda minu mesila BLOG'st.

Selleks, et meie mett endalegi soetada, on võimalus külastada meie mee edasimüüjaid üle Eesti, kas helistades otse meile +372 5259967, võttes meiega ühendust kas meilitsi (info@saaresahver.eevõi täites kõrvalolev tellimusvorm vastavalt juba Teie soovidele ja  saates selliselt meile oma telimus. Võtame siis Teiega ühendust juba esimesel võimalusel, et leppida kokku mee kättetoimetamise võimalustes. Postiga saatmisel lisandub saatekulu, mis sõltub postiteenust osutava ettevõtte hinnakirjast. Kasutame kauba saatmisel peamiselt Omnivat ja SmartPosti

Meeldivat koostööd soovides

Mesinik,

Ergo Oolup /Saaremaalt/

bee

Telli endalegi!

Email again:
Vali meelepärase meepoti suurus